محافظت از داده‌های شما در برابر سایت‌های فیشینگ و پروفایل‌های جعلی با کریپتونیت

۲۶ فروردین ۱۳۹۸

شرکت متاسرت (Metacert)  که در حوزه راهکارهای امنیتی برای سیستم عامل‌ها، دستگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها فعالیت می­کند، نرم‌افزار ضد فیشینگ و تقلب، کریپتونیت (Cryptonite)  را ارائه کرده است.

این افزونه برای مرورگرهای بزرگی مانند گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، اپرا و بریو، سازگار است. پس از نصب، کریپتونت در صورتی که سایت رمزنگاری که از آن بازدید می‌کنید مورد تایید باشد، با یک علامت سیر سبز رنگ در بالا و سمت راست سایت، به شما اطلاع می‌دهد.

علامت سپر سیاه رنگ نشان دهنده این است  که سایتی در آن قرار دارید شناخته‌شده نیست و ممکن است یک کلاهبرداری فیشینگ جدید باشد و یا اینکه هنوز مورد تایید قرار نگرفته است و در هر صورت باید نسبت به آن با احتیاط رفتار کنید.

همچنین اگر بخواهید بر حسب اتفاق یک وب‌سایت فیشینگ شناخته‌شده را باز کنید، این نرم‌افزار به شما هشدار می‌دهد. هکرها آنها را صرفا به منظور دسترسی به اطلاعات شخصی شما مانند اطلاعات ورود، داده‌های مالی و کلیدهای رمزنگاری‌شده خصوصی ایجاد کرده اند.

برای استفاده از این افزونه باید هزینه پرداخت شود  اما پس از نصب می‌توانید ۳۰ به صورت رایگان از آن استفاده کنید. شرکت متاسرت دو طرح اشتراک ارائه می‌دهد: طرح شخصی که حداکثر تا پنج مرورگر را با هزینه ۳/۹۹ دلار در ماه پشتیبانی می‌کند و طرح خانواده که حداکثر ۲۵ مرورگر را با هزینه ۹/۹۹ دلاری پشتیبانی می‌کند.

هر دو برنامه از شما دربرابر سایت‌های فیشینگ، اپلیکیشن‌های رمزنگاری‌شده و حساب‌های توییتر و ردیت جعلی محافظت می‌کند و در صورت مواجهه با پروفایل‌های تقلبی لینکداین به شما هشدار می‌دهد. کسب‌وکارهایی که حداقل ۲۰ مجوز خریداری کنند از تخفیف ویژه برخوردار می­شوند.

منبع: https://way2pay.ir/139778