هکرها علیه هکرها

هکر|سپهرنت ایرانیان
گروه هکری Intrusion Truth اعضای گروه هکری چینی APT17 را شناسایی کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گروه ناشناس Intrusion Truth برای سومین بار به مصاف گروه های هکری دولتی چین رفته و آن ها را از حالت ناشناس خارج ساخته و داده هایی از اعضای احتمالی گروه هکری APT17 افشا کرده است. در سال ۲۰۱۸ داده های شخصی سه شهروند چینی که ظاهراً اعضای APT10 بوده و برای سازمان امنیت دولتی چین کار می کردند، شناسایی شدند. پیشتر نیز در سال ۲۰۱۷، برخی از اعضای گروه APT3 مورد داکسینگ قرار گرفتند. جالب اینکه هربار بلافاصله پس از این افشاگری ها و انتشار اطلاعات، وزارت دادگستری ایالات متحده، اتهاماتی را علیه برخی از اعضای این گروه های سایبری جاسوسی مطرح می کند.

در حال حاضر، گروه Intrusion Truth سه نفر از اعضای گروه APT17 را شناسایی کرده است. گروه APT17 با گروه های AuroraPanda، Group 72، Voho، Hidden Lynx، Tailgater Team، DeputyDog در ارتباط بوده و اوایل سال ۲۰۱۰ سازمان‌های دولتی کشورهای دنیا را آماج حملات خود قرار داده‌است. همچنین نرم افزار CCleaner را که یکی از بهترین و پرطرفدارترین نرم‌افزارهای بهینه‌سازی و پاک‌سازی اندروید از فایل‌های بیهوده و اضافی است را نیز در سال ۲۰۱۷ هک کرده‌است.

داده‌های جدید Intrusion Truth متعلق به فردی است که چهار شرکت چینی را مدیریت کرده و احتمالاً از کارکنان سازمان امنیت دولتی چین بوده‌است. علاوه‌بر این اطلاعات دو هکری که برای این شرکت‌ها کار می‌کنند نیز افشا شده‌است. همه این شرکت‌ها در شهر جینان (Jinan) مرکز استان شاندونگ (Shandong) مستقر هستند. در سال ۲۰۱۷، زمانی که Intrusion Truth اعلام کرد APT3 خود را زیر سایه شرکت Boyusec، پیمانکار سازمان امنیت ملی چین مخفی می‌کند، خیلی‌ها باور نداشتند. اما تحلیلگران Recorded Future بلافاصله این افشاگری‌ها را تأیید کردند و سپس وزارت دادگستری ایالات‌متحده اتهاماتی مطرح کرد، اما این بار ارتباط احتمالی APT17 با مقامات چینی برای کسی عجیب نخواهدبود و جامعه اطلاعاتی باید ببیند آیا وزارت دادگستری ایالات‌متحده این بار نیز اتهاماتی علیه اعضای این گروه مطرح خواهدکرد.