تکنیک‌های ساده برای پس‌انداز پول

پس انداز پول|سپهر‌نت ایرانیان

صرف‌نظر از دورانی که در آن زندگی می کنید، لازم است که با راه‌های اصلی پس‌انداز پول آشنا شوید که برای رسبدن به زندگی بهتر از آن استفاده می کردند.

 همه ی حقوقتان را خرج نکنید
کار را با نگهداشتن میزان حتی خیلی کمی از حقوقتان شروع کنید. سعی کنید هر ماه ۱۰ تا ۲۰ درصد از حقوق دریافتیتان را کنار بگذارید، اما اگر نتوانستید آنقدر هم پس‌انداز کنید باز نگران نباشید. مهم این است که پیوسته مقداری هرچند هم کم را پس انداز کنید.

از پول‌های بادآورده حداکثر استفاده را کنید.

این پول‌ها ممکن است از راه ارث‌و‌میراث، یا برنده‌شدن در قرعه‌کشی به‌دست شما برسند. مقداری از آنها را به زخم زندگی خود و نیازمندان محروم بزنید و بقیه‌اش را پس‌انداز کنید.

تعداد برداشت از حساب خود را کمتر کنید.

هر وقت که با استفاده از دفترچه حسابتان، پولی برداشت می‌کنید، یک نرخ اضافی هزینه می‌کنید. مخصوصاً اگر برداشت را در بانک خودتان هم انجام ندهید، این هزینه بیشتر خواهد شد.

پس به جای برداشت‌های مختلف، هزینه ی یک هفته‌ی خود را برآورد کرده و همان میزان پول از حساب برداشت کنید و هر مقدار که آخر هفته از آن پول باقی ماند را به پس‌انداز خود اضافه کنید.

 چانه بزنید.
بعضی مردم خجالت می کشند یا بیش از این مغرور هستند که بخواهند سر قیمت چیزی با فروشنده چانه بزنند. اما جالب است بدانید که پولدارترین مردم همیشه بیش از سایرین هنگام خرید چانه می زنند. همین دلیل ثروتمند بودن آنها را می رساند. چون آنها ارزش پولی که به زحمت به دست آورده اند را می دانند و هیچوقت آن را الکی دور نمی‌اندازند.

 حواستان به پولتان باشد.
به خوبی مراقب دخل و خرجتان باشید. ببینید پولتان را کجا خرج می کنید. آن دسته از افرادی که می دانند پولشان را بابت چه خرج می‌کنند، معمولاً کمتر خرج کرده و بیشتر پس‌انداز می‌کنند. با یادداشت کردن همه‌ی خرج و مخارجتان، هیچوقت بیش از بودجه‌تان خرج نخواهید کرد.
کمتر سراغ وام‌های کوتاه‌مدت برید.
پولی که صرف سود وام می‌شود، پولی است که می‌تواند پس‌انداز شود. تا آنجا که می‌توانید سعی کنید کمتر سراغ وام گرفتن بروید. به خصوص وام‌های کوتاه مدت مثل وام دانشجویی، وام ماشین و امثال این‌ارزها.

برنامه ریزی منظم پس انداز داشته باشید.
به ندرت پیش می آید که کسی پس انداز را جزء برنامه‌ی منظم زندگی خود قرار دهد. اما توصیه ما به شما این است که سعی کنید هر ماه، هر چقدر که می توانید، حتی ۲۰،۰۰۰ تومان هم که شده است، اما به طور مداوم و منظم پس‌انداز کنید.

انواع وب‌سایت‌های فروش بلیت را بررسی کنید.

می‌خواهید سفر بروید؟ و دوست دارید بلیت هواپیما یا قطار را از اینترنت بخرید؟ توصیه می‌کنیم به یک وب‌سایت بسنده نکنید و در بین وب‌سایت‌های مختلف قیمت بلیت‌ها را با هم مقایسه کنید تا هرچه بیشتر تخفیف بگیرید.

منبع:http://banki.ir